Bizi takip edin...

SAĞLIK

SAĞLIK

ÇOCUKLARIN OLMAZSA OLMAZI OMEGA-3

Vücudumuz için faydaları saymakla bitmeyen balık yağları artık çocukların sevdiği ...

SAĞLIK

Bebeğin özelliklerini hurafeler değil, genler belirler

Heyecanlı ve mutluluk verici olan gebelik, anne adayının gerçekliği olmayan ...

SAĞLIK

Gezinomi ve Anadolu Sigorta İşbirliği ile Erken Rezervasyonda ‘İçim Rahat Sigortası’ Avantajı

‘Yumurta Kapıya Dayanmadan’ sloganı ile erken rezervasyon dönemini başlatan ‘Gezinomi’ ...

SAĞLIK

Eşsiz meyve ve tatlı lezzetleri essence glossy dudak balmı ile dudaklarınızda

Dudaklar en leziz meyvelerin ve harika tatlıların kokularının karışımı essence ...

SAĞLIK

COCOONaBABY® İLE BEBEKLER ANNE KARNINDAKİ KADAR RAHAT

Fransa’da uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilen COCOONaBABY® yatakları, bebeklere ...

SAĞLIK

DİŞ BEYAZLATMA – BLEACHİNG

Diş beyazlatma tedavisi, dişlerde meydana gelmiş lekelerin çıkartılması değildir. Dişlerde ...

SAĞLIK

% 100 VEGAN FORMÜLLÜ abba İLE SAÇLARINIZDA KIŞ BAKIMI ZAMANI

% 100 Vegan formüllü “abba” saç bakım ürünleri ile yapacağınız ...

SAĞLIK

CRISTIANO RONALDO’YA ‘SÜPERNOVA’ KOLEKSİYON

Cristiano Ronaldo’nun Patlayıcı Hızı Nike’ın Yeni CR7 Kramponu ve Koleksiyonuyla ...

SAĞLIK

YENİLENEN MOLFİX’TEN BEBEĞİNİZE ÖZEL 7/24 KORUMA SİSTEMİ

Logosu ve ambalajı ile tamamen yenilenen Molfix, daima mükemmel korumaya ...

SAĞLIK

Philips Avent Ortodontik Emzikler ile Maksimum Konfor

Annelerin 1 numaralı tavsiyesi* Philips AVENT’in her yaşa uygun renkli ...

SAĞLIK

Yılbaşında sevdiğiniz her erkeği bakımın erkekçesiyle buluşturun!

Kişisel bakım konusunda kadını ve erkeği cesaretlendiren Dove, Dove Men+Care ...

SAĞLIK

Mobil Diş Sağlığı Türkiye’de ilk kez Kadıköy’de uygulanıyor…

İstanbul Dentestetik hizmette sınırları aştı! Kadıköy, bir ilk ile daha kayıtlara ...


sanalbasin.com üyesidir

Bebek News

HAKKINDA
SİZİN İÇİN
ARŞİV
İLETİŞİM

ÇOCUKLARIN OLMAZSA OLMAZI OMEGA-3

OCEAN SURUPLARVücudumuz için faydaları saymakla bitmeyen balık yağları artık çocukların sevdiği meyve özleriyle harmanlanarak lezzetli bir içim sağlıyor. Üstün tat ve kalite ödüllü Ocean balık yağı; portakal, limon ve karışık meyve tadında sunularak lezzetli bir içecek haline dönüşüyor. Ferahlatıcı koku ve lezzetteki balık yağı serisi, keyifli içimiyle ebeveynlerin de hayatını kolaylaştırıyor. Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Birliği, Kanada Sağlık Bakanlığı ve GOED’in (Küresel EPA ve DHA Organizasyonu) yüksek kalite standartlarına uygun olarak üretilen Ocean Balık Yağı, ağır metal ve PCB gibi toksinleri içermiyor. Ocean Balık Yağı’nın şurup serisi, sunduğu zengin ürün çeşitliliği ve yüksek kalitesi ile çocukların ve ebeveynlerin beğenisini topluyor.

Bebeğin özelliklerini hurafeler değil, genler belirler

Gorsel (4)Heyecanlı ve mutluluk verici olan gebelik, anne adayının gerçekliği olmayan bazı hurafelere takılıp kalmasıyla endişe verici bir süreç haline gelebiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan, bebeğin cinsiyetinin aşerilen yiyeceklerle, karnın şekliyle belirlenemeyeceğini, boş inançların etkisi altında kalmanın anneyi hatta babayı olumsuz etkileyebileceğini söylüyor. 

 

Gebelik süresince anne-baba adaylarının bebeğin cinsiyetini merak etmesi, yakınların bebeğin kime benzeyeceği konusunda tahmin yürütmesi doğaldır. Ancak öyle hurafeler var ki, gerçeklikten uzak oldukları halde herkesi etkisi altına alıveriyor. Kadın Hastalıkları Op. Dr. Gökçen Erdoğan, bebek bekleyen çiftlerin heyecanına ortak olduklarını söyleyerek; “Bir bebeğin dünyaya gelişine aracılık etmek öyle güzel ve özel ki zaman zaman dilimizde tüy bitiren hurafelere de, anne babaların o çocuksu söylemlerine de kızamıyoruz.”diyor.

 

Bebek kime benzeyecek?

“Anne eğer çirkinleştiyse kız bebek doğurur, çünkü kız bebek annenin güzelliğini alır.” derler. Evet, gerçekten de çok güzelleşen anneler vardır. Bu gerek hormonlardan, gerek ödemden gerekse de kilodan kaynaklanabilir ama bunu bebeğin cinsiyetine bağlamak bilimsel olarak uygun olmaz. Gebenin karnı sivri olursa erkek, yuvarlaksa kız bebek geliyor inanışı da en yaygın ama gerçekliği olmayan hurafelerin başında geliyor. “Hamile kadın ilk kime bakarsa bebek ona benzer”. Bebeğin ilk hareketlerine muhtemelen ya bebeğin babası ya anneannesi ya kardeşi tanık olacaktır. Dolayısıyla bebeğin onlara benzemesi doğaldır. Ama unutmamalı ki benzerlik genlerle alakalıdır. Bebeğin doğum lekesine sahip olması ise kadının hamileliğinde ya çok fazla kahve içmesine ya da gül koklamasına bağlanır. Op. Dr. Gökçen Erdoğan, “Biz çok fazla kahveyi zaten önermeyiz. Ama ne kahveyi ne gülü koklamakla olacak şeyler değil bunlar, bilinmeli.” diyor.

 

Baba adaylarını en çok zorlayan hurafe…

“Ye tatlıyı doğur atlıyı, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi.’’ Oysa, bir gün kabak tatlısı aşeren gebe, ertesi gün salatalık turşusu aşerebilir. “Hamile bir kadın bir yiyeceği çok ister ancak onu yiyemezse gözünde arpacık çıkar.” Op. Dr. Gökçen Erdoğan’ın baba adaylarına tavsiyesi: “En iyisi bu dönemde nazlarını çekmek.” Mide ekşimesi, yanması ya da bulantı, iki gebenin birinde görülür ve bebeğin saçlı olmasına bağlanır. Belirli haftalarda gebelik hormonuna bağlı olarak görülebilen şikayetlerin bebeğin saçıyla uzaktan yakından hiç ilgisi yoktur.

 

Bebeğin ömrüne karar vermek…

“7 aylık doğan bebek yaşar, 8 aylık doğan bebek yaşamaz.” Op. Dr. Gökçen Erdoğan bu hurafeye de şöyle açıklıyor: “Bir bebek gebeliğin tamamlanmasına ne kadar yakın doğarsa o kadar iyi olur. Çünkü belirli haftalarda oluşan organlar vardır. En son akciğer gelişir mesela. 7. Ayda hala akciğer gelişmemiştir. Bu organı gelişmeyen bir bebek solunum ile ilgili sorun yaşar. Sonuçta da bebek sağlığı tehlikeye girer. Yaşasa dahi sıkıntılı bir yaşam geçirir. Bu yüzden bırakın 8. ayı, bebeğin 9. Ayını da tamamlamasını arzularız.”

 

“Gebeler saç kestirirse bebeğin ömrü kısalır.”Bebeğin ömrü ne kadar da basite indirgeniyor değil mi? Op. Dr. Gökçen Erdoğan, “Evet özellikle saçınızı ilk 3 ay boyatmayın deriz. Bunun bir sebebi var tabi ki. Bebeğin bu dönemlerde organları oluşur ve her şeye açıktır. Maksimum dikkatle onu dış etkenlerden korumaya çalışırız. Ama kimyasal hiçbir maddenin değmediği sadece biraz güzelleşmek ya da saçları sağlıklı kılmak için yapılan kesim ne kadar bebeği etkileyebilir ki. Ayrıca 3 aydan sonra organik boyalar kullanılarak saç da boyanabilir.”diyor.

 

“Erken doğum yapmak istiyorsanız cinsel ilişkiye girin…” Bilinmelidir ki; bebek ve yanında ona eşlik eden tüm parçalar, rahim tarafından tam destekli korumadadır, ona ulaşmak zordur. Gebelikte cinsel ilişki hakkında Op. Dr. Gökçen Erdoğan şu bilgileri veriyor: “Riskli olmadığı takdirde belirli haftaya kadar ilişki yasaklanmaz. Evet, bazen ilişki sonrası erken doğum başlayabilir. Ama bu ileriki haftalarda ve riskli gebelerde gözlenir. Bu yüzden doktorunuz kısıtlama getirene kadar ilişkiye devam edebilirsiniz.”

 

Hurafelerin gerçeklik payı var mıdır?

Op. Dr. Gökçen Erdoğan, hurafeleri değerlendirirken önce bilimsel verilere dayanıp dayanmadığına baktıklarını belirterek; “Bugünün hurafesi yarının gerçeği olabilir bunu da asla yadsımıyoruz.” diyor. Örneğin; erken dönemde bulantı ve kusması olan gebelerin daha çok kız bebek doğurması, bilimsel olarak da tespit edilen ve gerçeklik payı olan bir durum. Fakat bunun sınırının ne olduğu, derecesinin nerde bittiği hala araştırılması gereken bir konu. Bir diğer hurafe de “gebelik de ölçülen bebek nabzı hızlı ise bebek kız, yavaş ise erkek” şeklinde. Gebelikte meydana gelen çeşitli vücutsal değişiklikler, cinsiyete göre değişik olabilir. Bu da kız ile erkek bebeklerin nabız hızlarının farklı olabileceğini doğrulayabilir. Ancak bu hala tam doğrulanmamış bir hipotez durumunda.

 

 

Gezinomi ve Anadolu Sigorta İşbirliği ile Erken Rezervasyonda ‘İçim Rahat Sigortası’ Avantajı

gorsel‘Yumurta Kapıya Dayanmadan’ sloganı ile erken rezervasyon dönemini başlatan ‘Gezinomi’ “İçim Rahat Erken Rezervasyon Sigortası” ile de tatili güvence altına alıyor.

 

Turizm sektörünün yenilikçi firması Gezinomi’de ‘Erken Rezervasyon Dönemi’ başladı. Tatilini şimdiden satın alanlar, yüzde 50’ye varan indirimlerden faydalanabiliyor.

YUMURTA KAPIYA DAYANMADAN REZERVASYONUNUZU YAPTIRIN!

Günlük hayatta ve iş hayatında yaşanabilecek pek çok pürüz sebebiyle, tatillerini aylar öncesinden planlama fikri tatilcileri huzursuz edebiliyor.  Uzun vadeli planlardan kaçınan birçok tatil sever, avantajlı fiyatlardan ve tatil keyfini artıran seçeneklerden yararlanma imkânını elde edemiyor. Gezinomi, “Yumurta Kapıya Dayanmadan, Erken Rezervasyon Yaptırın” sloganıyla başlattığı ve erken rezervasyon yaptırmanın önemine dikkat çeken kampanyasında, aynı zamanda tatil severlerin içini rahatlatmayı da hedefliyor.

ERKEN REZERVASYON SİGORTASI’NDA ANADOLU SİGORTA DEVREDE

Gezinomi’nin Anadolu Sigorta ile yaptığı işbirliği çerçevesinde ‘Erken Rezervasyon Dönemi’nde tatillerini Gezinomi’den satın alanlar, diledikleri takdirde ‘Erken Rezervasyon İptal Sigortası’ndan yararlanabiliyor. ‘İçim Rahat Erken Rezervasyon İptal Sigortası’ sayesinde, giriş tarihine 72 saat kalana kadar rezervasyonlarını iptal etmek durumunda kalan tatil severler, ödedikleri paranın tamamını koşulsuz şartsız geri alabiliyor. Tüm yurt içi otellerini en uygun fiyat garantisi ile sunan Gezinomi’den erken rezervasyon döneminde rezervasyon yaptıran tatil severler, ‘İptal Sigortası’nı, konaklama için ödedikleri bedele göre belirlenen fiyatlar üzerinden yaptırma imkânına sahip oluyor. Bugüne kadar 1.686.650 lira GeziPara dağıtan Gezinomi, kullanıcılarına, biriktirdikleri GeziParaları da “Erken Rezervasyon” kampanyası dâhilinde kullanma imkânı sunuyor.

Toplam konaklama bedeli üzerinden uygulanan Erken Rezervasyon İptal Sigortası bedelleri ve diğer detayları için http://www.gezinomi.com/erken-rezervasyon-iptal-sigortasi adresini; ayrıca, erken rezervasyon imkânı sağlayan tüm yurtiçi otel bilgileri için de http://www.gezinomi.com/erken-rezervasyon-otelleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eşsiz meyve ve tatlı lezzetleri essence glossy dudak balmı ile dudaklarınızda

01ess_GlossyLipbalm03_cherrybrownieDudaklar en leziz meyvelerin ve harika tatlıların kokularının karışımı essence glossy dudak balmı ile tanışıyor. Enfes kokularıyla essence glossy dudak balmı, kış soğuklarından dudakları koruyor, canlı renkleriyle dudaklara çekici bir ışıltı katıyor.

Kış geldi, soğukların etkisiyle dudaklar kurumaya ve çatlamaya başladı. Avrupa’nın en çok tercih edilen kozmetik markası essence, glossy dudak balmı ile kışın soğuklarına inat taze meyve tadını dudaklara getiriyor.

Yeni essence glossy dudak balmları canlandırıcı, hafif formülüyle dudakları nemlendiriyor. Büyüleyici parlak renkleri, meyve ve tatlıların harika karışımını dudaklara taşıyan kokusuyla şımartıyor.

Çilekli cheesecake, elmalı pay, kirazlı brownie, mangolu dondurma, böğürtlenli cupcake, naneli şeker lezzetlerini dudaklara taşıyan essence glossy dudak balmı, eşsiz tadı ve parlaklığıyla kış boyu vazgeçilmeziniz olacak.

COCOONaBABY® İLE BEBEKLER ANNE KARNINDAKİ KADAR RAHAT

cocoonababy3Fransa’da uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilen COCOONaBABY® yatakları, bebeklere yaşamlarının ilk aylarında anne karnındaki rahatlığı sağlayarak uyku kalitelerini artırıyor. Yarı cenin pozisyonunda uyuyan bebekler daha uzun süre uykuda kalabiliyor. Ürün Türkiye’de Bony Bebe ile internet üzerinden satışa sunuldu.

 

Bebeklerinin uyku kalitesi artık garanti altında. Yenidoğan bebeklerin anne karnındaki pozisyonu temel alınarak Fransa’da uzun yıllar yapılan araştırmalar sonunda geliştirilen COCOONaBABY® yatakları, Bony Bebe ile artık Türkiye’de. İlk olarak Nord de Marseille Hastanesi’nin neonatoloji servisinde prematüre bebekler için geliştirilen ürün, zamanla erken doğan bebeklere sağladığı faydaların kanıtlanmasıyla Red Castle firması tarafından normal doğan bebekler için de üretildi. Fransa başta olmak üzere birçok ülkede çocuk doktorları, osteopatlar, fizik tedavi uzmanları ve ebeler tarafından hastanelerde ve doğum evlerinde kullanılan COCOONaBABY® yatakları daha sonra bireysel olarak da satışa sunularak Avrupa’da birçok ailenin evine girdi. Ürün, Türkiye’de ise www.bonybebe.com sitesi üzerinden satılıyor.

UYKU KALİTESİNİ ARTIRIYOR

COCOONaBABY® yatakları, bebeklerin yarı cenin pozisyonunda yatmasını sağlayarak uyku kalitesinin ve süresinin artmasına yardımcı oluyor.Bebek, yatakta aynı anne karnında olduğu gibi toparlanmış bir pozisyon alıp, omuz ve omurgası hafif kıvrılmış olarak yarı cenin pozisyonunda yatıyor. Yatağın ergonomisi bebeklerde görülen yassı baş sendromu (plajiosefali) riskini azaltıyor. Ayrıca bebek yatakta kafasını rahatça çevirebildiğinden çevresi ile daha kolay iletişime geçiyor. Normal yataklarda yatan bebeklerin ise başı tavana bakıyor ya da sadece istediği yöne kafasını çeviriyor. COCOONaBABY® yataklarının hafif eğimli yapısı bebeklerin yaşamlarının ilk aylarında sıklıkla karşılaştıkları reflü sorununu da azaltıyor. Ürün ayrıca tıp dünyasında Moro Refleksi olarak bilinen, bebeklerin sıçrayarak uyanmalarına ve ağlamalarına sebep olan istem dışı hareketleri de kontrol altında tutmaya yardımcı oluyor.

Tasarımı ile de dikkat çeken Cocoonababy yatakları, zamanla bebeğin vücut şeklini alan hafıza köpüklü visco jel yatakların aksine kullanılan özel malzemeler sayesinde bebeğin elini, kolunu ve başını rahatça hareket ettirmesine olanak sağlıyor. Bebeğin ayaklarını yarı cenin pozisyonuna yakın şekilde hafif yukarıda tutmasına yardımcı olan dolgu parçası sayesinde bebek, yatakta doğru pozisyonda yatıyor. Yatağın ortasından geçen güvenlikli karın bandı ise bebeğin ileriki dönemde hareket etmesine karşı oluşabilecek düşme riskini engellerken bir yandan da karnına hafifçe baskı uygulayarak rahatlamasına olanak tanıyor.

2 KİLOGRAMDAN İTİBAREN KULLANILIYOR

Türkiye’de sadece ihracatçı firma UPC Tekstil Medikal Ürünler’in internet sitesi bonybebe.com üzerinden perakende satışa sunulan COCOONaBABY® yatakları Fransa’da hastanelerin prematüre ve yenidoğan ünitelerinde de kullanılıyor. Ürün, yakın zamanda Türkiye’deki bazı hastanelerde de yer almayı hedefliyor. Özellikle de prematüre bebek ünitelerinin vazgeçilmez ürünü olan COCOONaBABY® yatakları bebeklerin uyku kalitesini artırması nedeniyle daha uzun süre uyumalarına ve dolayısıyla daha hızlı büyüyerek hayata uyum sağlamalarına yardım ediyor. Prematüre bebekler için uygun olan yataklar eve çıkmasına izin verilen bebeklerde 2 kilogramdan düzeltilmiş 4 aya kadar kullanılıyor. Düşük ağırlıklı ya da normal bebekler için uygun olan ürün ise 2.8 kilogramdan bebeğin yatakta dönmek istediği zamana kadar kullanılabiliyor. Sadece bir kilo ağırlığındaki yatak beşiklerin içinde de kullanıma uygun. Ürün yüzde 100 organik pamuklu çarşaf ve karın bandıyla birlikte satışa sunuluyor. İsteğe bağlı olarak farklı renkte çarşaflar da ürünle birlikte satın alınabiliyor.

ANNE BEBEK ÇOCUK FUARI’NDA

Red Castle France ürünü olan COCOONaBABY® yatakları inovasyon dalında Baby Inovation Award, aileleri tercihi dalında Parents a choisi gibi çok sayıda ödüle de sahip.  Ürün 13-15 Aralık’ta gerçekleştirilecek IBS ANNE -BEBEK –ÇOCUK FUARI’nda N11 numaralı stantda sergilenecek.

DİŞ BEYAZLATMA – BLEACHİNG

12Diş beyazlatma tedavisi, dişlerde meydana gelmiş lekelerin çıkartılması değildir. Dişlerde oluşan kalıcı olmayan renklenmeler çay, kahve ,şarap, sigara, amalgam dolgular, eski dolgular vs.. gibi pek çok nedenle oluşmuş olabilir. Fakat bunlar dişlerin temizlenmesiyle birlikte ortadan kaldırılarak dişin gerçek rengi ortaya çıkarılabilmektedir. Daimi renklenmeler daimi dişlerin oluşumu sırasında ya da gebelik esnasında kullanılan antibiyotiklerin sonucunda diş minesinde oluşan renklenmeler olup sadece diş temizliğiyle giderilemezler. Beyazlatma tedavisinde amaç dişin ana renginin istenilen oranda birkaç ton açılması işlemidir. Herkesin bir ten rengi olduğu gibi kendine özgü bir diş rengi de vardır. Beyazlatma işlemi bu diş renginin birkaç ton açılmasıdır.

Beyazlatma tedavilerinde kullandığımız ilaçların içeriğinde hidrojen peroksit olup diş minesine herhangi bir zarar vermediği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu maddenin ilaç içerisindeki oranları ve uygulama süreleri her diş tipine göre farklı olmak zorundadır. Bu nedenle bu tedavilerin doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Diş beyazlatma tekniklerinde ve kullanılan ilaçlarda son yıllarda meydana gelen gelişmeler, daha kolay, ekonomik ve etkili yöntemlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

 

BEYAZLATMA KİMLERE YAPILAMAZ?
1- 18 yaş altı bireylere
2- Hamile bireylere
3- Çay ve sigarayı çok yoğun tüketen ve tedavi esnasında bunların kullanımını kısıtlayamayanlar da
4- Kullanılan solüsyona alerjisi olanlarda
5- Dişlerde çatlak ,kırık, ve dişeti çekilmesi sonucu kök yüzeylerinin açığa çıktığı durumlarda.
6- Dişte porselen ve kompozit tarzında restorasyon olanlarda.

 

Beyazlatma işlemi ev tipi beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatma  ve lazerle beyazlatma olmak üzere üç şekilde uygulanır:

 

1:)Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

Diş hekiminizin yönlendirmesi ve talimatları ile evde kendinizin uygulayacağı yöntemdir. Hasta ağzından alınan ölçü ile kişiye özel bir beyazlatma plağı hazırlanır. Gece yatarken bu plağın içine su esaslı beyazlatıcı ilaç konup gece boyu ağızda kalan plak ve ilaç ile dişlerde beyazlatma elde edilir. Bu işlem dişlerin beyazlama miktarına göre ve istenen sonuca ulaşmaya göre 7-10 gün süre ile uygulanır.

 

 

2:)Ofis Tipi Beyazlatma:
Diş hekimi muayenehanesinde 1 saat içerisinde gerçekleştirilebilen, basit ve ağrısız bir işlemdir. Bu beyazlatma yönteminde yüksek konsantrasyonda beyazlatma ajanı kullanılmaktadır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde çoğu zaman tek seansta dişlerin renginde açılma sağlanabilmektedir. Yüksek konsantrasyonda olmaları dişlere kesinlikle zarar vermez.

 

3:)Lazer Kullanılarak Dişlerin Beyazlatılması

 

Bu yöntemde de yine bir miktar özel bir jel kullanılır. Ancak kimyasal malzemelerle yapılan diş beyazlatmadan farklı olarak yüksek enerjili özel bir ışın demeti uygulanır. Işık kaynağı bir seri LED veya diyot-lazer den oluşabilir. Mutlaka diş hekimi gözetiminde yapılmalıdır.

 

Diş Beyazlatma Bleaching Yöntemi

Diş yüzeylerindeki dış renklenmeler ve varsa diş taşları periodontal yöntemlerle temizlenir.

Başlangıç fotoğrafı alınır. Renk skalası ile başlangıç rengi tespit edilir.

Diş çevresindeki yumuşak dokular gliserin vada vazelin içeren bir pat ile ısı ve hidrojen peroksitin zararlı etkilerinden korunmak amacıyla örtülür.

Mine yüzeyleri hidrojen peroksitin nüfuzunu kolaylaştırmak amacı ile yaklaşık 7 saniye fosforik asit ile dağlanır, yıkanır ve kurutulur. (Bu aşama kullanılacak sisteme göre değişiklik gösterdiğinden her sistemde kullanılmayabilir)

Dudakları fazla ısıdan korumak için nemli bir gazlı bez, lastik örtünün altına, dudakların üzerine yerleştirilir. Hastaya koruyucu gözlük takılır.

Tek katlı bir gazlı bez beyazlatılacak diş arkı üzerine yerleştirilir ve hidrojen peroksit ile ıslatılır.

Isı kaynağı beyazlatılacak dişlerden yaklaşık 30 cm. uzağa yerleştirilir. Bu şekilde 20-30 dakika süreyle hidrojen peroksitin aktivasyonu sağlanır.

Gazlı bez kaldırılır, gerekirse koyu renklenme olan bölgelere hidrojen peroksit uygulanarak ısı aktivasyonuna 5 dakika daha devam edilir.

% 100 VEGAN FORMÜLLÜ abba İLE SAÇLARINIZDA KIŞ BAKIMI ZAMANI

abba Gent..% 100 Vegan formüllü “abba” saç bakım ürünleri ile yapacağınız kür sayesinde, saçlarınızı kış mevsiminin tüm zorlu şartlarından koruyarak, nemlendirir, onarır ve toksinlerden arındırabilirsiniz.

Abba’nın özel formüllü Detox ve Gentle serisi ile saçlarınız tek tek güçlenerek, hak ettiği ilgiye ve sağlıklı yapıya kavuşur.

 

Toksinlerden Arındırıcı abba Detox Şampuan ile saçlarınızın temizlenip arındığını hissedecek ve parlaklığına hayran kalacaksınız. Normal saçların haftada bir, yağlı saçların ise her gün kullanabileceği yapıdaki Detox Şampuan ile saçınızı kökten uca tek tek temizleyip toksinlerden arındırırken; şeker kamışı ve karbonatla zenginleştirilmiş, lavanta ve nane içerikli, “Onarıcı Terapi Saç Kremi” ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

abba Gentle Serisi ile saç derinizi besleyerek rahatlatır ve hasarlı saçlarınızı onararak tam bir kış kürü uygulayabilirsiniz. Yumuşak yapısıyla günlük kullanıma uygun olan Gentle Serisi Şampuanı; su teresi ve aloevera içerikli yapısı ile hassas saçların ihtiyacını tam olarak karşılayarak saç derisinden saç ucuna kadar bitkisel bakıma olanak sağlıyor. Yine aloevera ve çarkıfelek çiçeği içeren ve durulama yapmadan da kullanılabilen maske özellikli saç kremi ile sağlıklı, canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Abba içeriğinde bulunan “Tri- Molecular Protein Complex”, saç tellerinin tek tek yapılanmasına yardımcı olurken;  şeker kamışı, karbonat, lavanta, nane, su teresi, çarkıfelek çiçeği ve aloevera gibi bitkisel desteklerle saçlarınızı korur ve dış etkenlere karşı güçlendirir.

“abba” ile saçlarınızın yeniden yapılanıp, güçlendiğini, daha kolay şekil aldığını ve eşsiz bir güce kavuştuğunu göreceksiniz.

CRISTIANO RONALDO’YA ‘SÜPERNOVA’ KOLEKSİYON

Ho13_FBWE_CR7_Full_Laydown_PR_24533Cristiano Ronaldo’nun Patlayıcı Hızı Nike’ın Yeni CR7 Kramponu ve Koleksiyonuyla Sahalara Çıkıyor

Nike’ın Mercurial kramponlarındaki son eseri, dünyanın en büyük futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo’nun sahadaki süper hızı ve üstünlüğüne saygı gösterisi niteliğinde. Üzerindeki ‘süpernova’ baskısıyla Nike Mercurial IX CR7 kramponu ve 2013 CR7 koleksiyonuna Portekizli oyuncunun kendine has oyun stili ilham verdi.

Mercurial IX kramponlarında yüzeyin tamamını kaplayan Vela Süpernova baskısının yanı sıra Cristiano’nun forma numarasına gönderme yapan yedi yıldızlı yol dikkat çekiyor. Süpernova baskısının üzerinde ise gümüş benekler ve Parlak Mavi kenar çizgisiyle bezenmiş Nike logosu yer alıyor.

“Nike’la işbirliği yapmak müthiş bir şey. Görüşlerimi dikkate alarak benim için en iyi kramponu tasarladıklarını bilmek bana ekstra güven veriyor” diyen Cristiano Ronaldo, “Kramponların performansının yanı sıra kişiliğimi ve oyun tarzımı yansıtan bir şey yarattığımızda da çok havalı oluyor. Bu çok özel bir ilişki” diye ekledi.

İlk çıkışı on yıldan eskiye dayanan Mercurial kramponları o günden bugüne hep en önde oldu. Bu cesur ve heyecan verici kramponların yenilikçi, hafif tasarımı ve göz alıcı renkleri oyuncuların performanslarının zirvesindeyken her zaman fark edilmelerini sağlıyor.

Günümüzde teknik ve hız düzeyi çok yüksek olan futbol maçlarında düz çizgide koşarken hız ve diğer oyuncuları atlatma becerisi futbolcuların sahip olması gereken becerilerin sadece bir kısmı. Performansta yenilikçiliği hafiflik ve hızla buluşturan Nike Mercurial IX kramponları, rakiplerini alt etmek için keskin dönüş, yön değişikliği ve patlayıcı hıza güvenen oyuncular için bu özelliklerini bir üst noktaya taşıyor.

“Maç izliyorduk ve Cristiano bir kez daha inanılmaz bir frikik attıktan sonra spiker aynen şöyle sormuştu: ‘Ronaldo bu gezegenden mi geliyor?’ diye bir anısını paylaşan Nike’ın Ayakkabı Tasarımlarından Sorumlu Direktörü Denis Dekovic, “Tasarım stüdyomuza geri döndüğümüzde CR7’nin tarzını düşünürken süpernova tanımına ne kadar benzediği aklımıza geldi. Süpernova, enerji yayan bir gök cismi. İşte bulmuştuk, nereden ilham alacağımız belliydi” dedi.

“Diğerlerinden daha parlak yanan bir yıldız anlamına gelen süpernova, Cristiano’nun tarzını, hızını ve tıpkı galaksinin uçsuz bucaksızlığı gibi sınır tanımayan bir oyuncu olduğu görüşünü yansıtıyor. Bize göre, Cristiano’nun sahada yapabildikleri de sınırsız. O yüzden, bu noktadan hareket ederek modern baskı ve renk seçenekleriyle birlikte lüks bir bitişle tamamlanan bir ayakkabı yaratmaya odaklandık” diye ekledi Dekovic.

“O spiker haklıydı. Cristiano gerçekten ‘bu gezegenden gelmiyor’ ve kramponlar bu sözlere saygı gösterisi niteliğinde” dedi Dekovic.

CR7 Koleksiyonu

Saha içinde üstünlükten saha dışında stile, Nike’ın spor giyim koleksiyonu dünyanın en büyük sporcularından birinin efsanevi tarzından ilham alan spor klasiklerinden oluşuyor. Sınır tanımayan ve hem sahada hem dışında ustalık ve performansın en iyisini arayan oyuncular için tasarlanan CR7 Koleksiyonu bir oyuncunun yaşam tarzının bütün ihtiyaçlarına hizmet ediyor. Tasarımlarında performansın öne çıktığı CR7 Koleksiyonu tarzdan ödün vermeden işlevsellik, konfor ve hava koşullarına karşı koruma sunuyor.

Cristiano’nun süper starlık mertebesinden ilham alan koleksiyon, hava koşulları ne olursa olsun sportif görüntüyü zahmetsizce şıklıkla birleştirmek için yumuşacık deriden CR7 Track Jacket, yağmur geçirmeyen CR7 Saturday Jacket, CR7 Reversible Jacket (çift taraflı ceket) gibi ceketlerin yanı sıra iki farklı CR7 tişörtten oluşuyor.

YENİLENEN MOLFİX’TEN BEBEĞİNİZE ÖZEL 7/24 KORUMA SİSTEMİ

Molfix Yeni Bebek BeziLogosu ve ambalajı ile tamamen yenilenen Molfix, daima mükemmel korumaya ihtiyaç duyan bebekler için en etkili çözümü sunuyor. Yenilenen Molfix ile bebekler çok daha neşeli. Üstelik yeni Molfix artık çok daha ince, çok daha emici ve çok daha yumuşak…

Bebekler 7 gün 24 saat bebek bezi kullanırlar ve daima mükemmel bir korumaya ihtiyaç duyarlar. İşte bu nedenle Molfix 7/24 Koruma’yı geliştirdi. 7/24 Koruma Sistemi ile süper hızlı emicilik ve sızdırmazlık rahatlığını bebekler ve anneler ile buluşturan Molfix, “7/24 Koruma” sloganını paketlerine de taşıyor.

Yenilenen Molfix Bebek Bezi, EKSTRA EMİCİ YEŞİL TABAKA’sı ile 7/24 Süper Hızlı Emicilik, SIZDIRMAZ BARİYERLER’i ile sızıntılara karşı 7/24 tam koruma sağlıyor.

SÜPER ESNEK YAN BANTLAR ve İNCELTİLMİŞ ANATOMİK YAPI’sı bebeklerin daha rahat hareket etmesini sağlarken 7/24 konfor veriyor.

Bebeklerin hassas cildine özel olarak üretilen Yeni Molfix Bebek Bezleri’nin NEFES ALAN DIŞ YÜZEY&YUMUŞACIK İÇ YÜZEY’i 7/24 cilt koruması sağlıyor.

Molfix’in üstün emici performansı korunarak inceltilen anatomik yapısı ile bebeğiniz kendini çok daha rahat hissederken siz de bebeğinizle daha fazla vakit geçireceksiniz.     

Molfix’le ilgili daha fazla bilgi alabilmek için www.facebook.com.tr/molfix adresini ziyaret edebilirsiniz.

Philips Avent Ortodontik Emzikler ile Maksimum Konfor

Annelerin 1 numaralı tavsiyesi* Philips AVENT’in her yaşa uygun renkli emzikleri, ortodontik yapısı ile bebeğinizin damak, diş ve çene gelişimini destekliyor.

Simetrik ve yumuşak Philips AVENT yalancı emzikler, tat ve koku içermeyen silikon malzemeden üretiliyor. Kullanıcı dostu silikon emziklerin kolay kapanır koruyucu kapakları hijyen sağlarken güvenlik halkası da gerektiği zaman emziği kolayca çıkarmaya ve taşımaya imkan sağlıyor. Philips AVENT yalancı emziklerin, 0-6 ay ve 6-18 ay olmak üzere, bebeğinizin gelişim aşamalarına uygun alternatifleri bulunuyor. Birbirinden farklı desenlere, ve parlak renklere sahip Philips AVENT yalancı emziklerin kalkanları, BPA içermiyor.

Philips AVENT Serbest Akışlı (Free Flow) Emzikler ise, 6 delikli kalkan sayesinde ekstra hava akışı sağlıyor ve bebeğinizin derisinde tahriş oluşturmuyor. Aynı zamanda ortodontik, esnek ve simetrik emzikler, bebeğinizin damak, diş ve çene gelişimine yardımcı oluyor.

Tüm Philips Avent emzikler, sterilize edilebiliyor ve bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Yılbaşında sevdiğiniz her erkeği bakımın erkekçesiyle buluşturun!

DoveMen_CleanComfortAile gorseliKişisel bakım konusunda kadını ve erkeği cesaretlendiren Dove, Dove Men+Care serisi ile bakımın erkekçesini sunuyor. Sevdiklerinizi yıl boyu hak ettiği bakımla tanıştırmak için, kişisel bakım alışkanlıklarını değiştirecek mükemmel çözümler sunan Dove Men+Care ürünleriyle buluşturun.

 

Eşinizin, babanızın, ağabeyinizin ya da erkek kardeşinizin kişisel bakım konusunda sizin kadar hassas olmadığını düşünüyorsanız bu yılbaşında onları Dove Men+Care ile tanıştırın. 41 ülkeden sonra Türkiye’de de, rengi, kokusu, tasarımı ve formül içeriğiyle tüm erkekleri hak ettikleri bakımla buluşturan Dove Men+Care “micro-moisture” teknolojisi sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu nemi cildin içine hapsediyor ve cildi oluşacak nem kaybına karşı koruyor. Şampuan, deodorant ve duş jelinden oluşan Dove Men+Care ürünleri erkekleri size bir adım daha yaklaştırıyor!

 

Cilt temizliği ve bakım bir arada

Dove Men’in cilt temizliği ürünleri arasında yer alan cildi temizlemenin yanı sıra bakım da yapan micro-moisture teknolojisiyle zenginleştirilmiş 4 çeşit duş jeli kolayca durulanabilen bir yapıya sahip. Dermatolojik testlerden geçirilen jellerin üçü ferahlık veren kokusuyla öne çıkıyor. Seride, hassas ciltlere özel tasarlanan bir çeşit de yer alıyor. Cilt temizliği kategorisinde duş jellerinin dışında 2 çeşit de Cream Bar yer alıyor. Kuruluk ve gerginlik hissi bırakmadan derinlemesine temizlik sağlayan erkeğe özel bar sabunlar ¼ oranında nemlendirici içermesinin yanı sıra arındırıcı mikro granüller sayesinde cildin daha derinden temizlenmesine ve siyah noktaların azalmasına yardımcı oluyor.

 

Deodorantta Dove Men devri

Yalnızca erkeğe özel bakım ürünleri geliştiren Dove Men, cilt temizliğindeki başarısını deodorantta da ortaya koyuyor. Dove Men+Care deodorant serisi ter kokusuna karşı 48 saat koruma sağlarken koltukaltı bakımı da yapıyor. Dove Men deodorantlar, üstün antiperspirant (ter kokusuna karşı koruma) özelliği ve içeriğindeki ¼ nemlendirici kremle cildi nemlendiriyor ve esnekliğini artırıyor. Deodorantların içeriğindeki mikro kapsüller gün içerisinde hareketle kırılarak deodorantın içindeki parfümün açığa çıkmasını ve parfümün gün boyunca etkin kalmasını sağlıyor. Bu sayede temizlik ve ferah koku gün boyu etkili oluyor.

Mobil Diş Sağlığı Türkiye’de ilk kez Kadıköy’de uygulanıyor…

IMG_0151İstanbul Dentestetik hizmette sınırları aştı!

Kadıköy, bir ilk ile daha kayıtlara geçti. 6 yıldır Göztepe’de hizmet veren Özel İstanbul Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, başta engelli ve yaşlılığa bağlı olarak kliniğe gelemeyecek hastaların kendi ev ortamlarında “mobil ağız ve diş sağlığı hizmeti” vermeye başladı.

Devrim niteliğindeki sağlık hizmeti, tüm diş sağlığı uygulamalarını steril bir ortamda, başarıyla hastaların evinde gerçekleştirilebiliyor. Avrupa’da örnekleri bulunan mobil diş hizmeti, Türkiye’de ilk kez özel bir sağlık kuruluşu tarafından Kadıköy’de gerçekleştirilmiş oldu.

Başta Osmaniye’de olmak üzere 30 yıllık mesleki çalışmalarının son 6 yılını, sahibi olduğu İstanbul Dentestetik’te hayata geçiren Diş Hekimi Ahmet Ünal’ın kızı ve oğlu da diş hekimliğini tercih etmiş. Böylece İstanbul Dentestetik, dünyanın en değerli bölgeleri arasında gösterilen Bağdat Caddesi yanında bir aile kliniğine dönüşmüş

UYGULAMA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR…

Mobil diş sağlığı hizmeti, modern çağda hastalara birçok faydaları da beraberinde getiriyor. Özellikle yaşlı ve engelli vatandaşların dışarıya çıkmakta zorlandığı biliniyor. Diş sağlığı, hastaların ayağına getirilerek sorunların çözümlenmesi sağlanıyor. Dentestetik buradan yola çıkarak, birçok huzurevi ve bakımevi ile çözüm ortaklığı gerçekleştiriyor. TBMM Parlamenterler Birliği’ne bağlı üyelerin de tedavi olduğu sağlık kuruluşu olarak bilinen polikliniğin teknolojik ekipmanlar ile mobil diş tedavi ve bakımı hizmetleri arasında ise şunlar yer alıyor:

Evde röntgen ile muayene, teşhis-tedavi ve planlama, ağız bakım hizmeti ve eğitimi, dişeti hastalıkları tedavisi, koruyucu diş hekimliği hizmeti (dişlere flor uygulanarak çürüğe karşı direnç oluşturmak), diş çekimi, çürük dişlerin dolgu ve kanal ile tedavisi, protez yapım ve tamiri, porselen kron-köprüler, beyazlatma…

AİLECE GÜLÜMSÜYORLAR…

Diş hekimliği tecrübesinde yarım asra merdiven dayayan Ahmet Ünal’ı örnek alan kızı Beyza Ünal ve oğlu Hakkı Serdar Ünal da diş hekimi olmuş. Osmaniye ve İstanbul’daki polikliniklerinde hastalarını ağırlayan hekimlerin aile bağı, hastalarına da pozitif yansımış. Aile bağları kadar kurumsallığı da ön planda tutan hekimlerin kuruluşu, ISO 9001 – 2008 Kalite Belgesi ile ödüllendirilmiş.

26 YAŞINDA ÜÇÜNCÜ MESLEĞİNE ADIM ATTI…

Diş Hekimi Beyza Ünal, aynı zamanda Genetik Mühendisi ve Estetisyen yönüyle de genç yaşında üçüncü mesleğini edinerek, yakın çevresinin dikkatlerini üzerine çekmiş. Beş klinikten oluşan poliklinikte bir birim de Beyza Ünal yönetiminde, estetik üzerine oluşturulmuş. Hastalarda tüm yüz bölgesinde meydana gelebilen asimetrik rahatsızlıklara diş, ağız bölgesi ve yüzün tamamında etki etmek üzere çalışmalarını gerçekleştiren Diş Hekimi ve Estetisyen, Türkiye’nin genç yaştaki önemli değerleri arasında yer alıyor. Botoks, kimyasal peeling, dolgu ve lazer epilasyon gibi hizmetlerin gerçekleştirildiği klinikte hastasının yüzünü her ayrıntısı ile tanıma fırsatı yakalayan Beyza Ünal, hastanın talep etmesi halinde aynı anda diş ve ağız bakımını da asimetrisine göre gerçekleştirebiliyor

1 GÜNDE AYNI HASTAYA 13 İMPLANT UYGULANDI…

Özel İstanbul Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde, sağlık turizmi çalışmaları kapsamında bir hastaya 1 günde 13 implant takılarak, implant tedavisinin geldiği son aşama gözler önüne serildi.

Bebek News© - Aylık Ücretsiz E-Dergi - Metronom Medya

cyhn.net | grafik & web tasarım