Bizi takip edin...

EĞİTİM

EĞİTİM

Yarıyıl tatilinde “psikolojiye” dikkat

Yarıyıl tatiline özel kitaplar hazırlayan Zambak Yayınları, tatili telafi ve ...

EĞİTİM

Her Çocuk Bir Miró…

Çocukların renkli dünyalarına farklı bir dokunuş getiren Joan Miró sergisi, ...

EĞİTİM

‘Gökyüzünü Tanıyalım”

‘Gökyüzünü Tanıyalım” temalı 2014 takviminin geliri çocukların sağlığı için kullanılacak McDonald’s ...

EĞİTİM

İSTER ANNE OLMAK İSTEYİN, İSTER “HAYATTA OLMAZ!” DEYİN BU KİTAPTA ÇOK ŞEY BULACAKSINIZ!

Hamilelik ile ilgili en içten kitap; “Kutsal İnek” Hem bilgilendirici, hem ...

EĞİTİM

Tatil kitapları yarıyıl tatiline hazır

Coşku Yayınları tarafından hazırlanan yarıyıl tatil kitapları öğrencilerin tatil günlerini ...

EĞİTİM

Bir Köpeğin Samimi İtirafları

Köpeklerin iç dünyasını bir çoban köpeğinden dinlemeye hazır mısınız? Hayata ...

EĞİTİM

IKEA oyuncakları çocukları okutacak

IKEA mağazalarındaki yumuşak oyuncaklar milyonlarca çocuğun eğitimine katkı sağlamak üzere ...

EĞİTİM

Piri Reis haritasının 500’üncü yılı anısına OMAS’tan mücevher kalemler

UNESCO tarafından dünyanın en değerli kültür hazinelerinin arasına alınan Piri ...

EĞİTİM

Keloğlan ve Arkadaşları Kuşak’ta

TRT Çocuk’un ilgiyle izlenen çizgi filmi Keloğlan, kitaplarıyla yayın dünyasının ...

EĞİTİM

Bebeklere yüzme dersi: Aquababies Programı

Anadolu yakasının buluşma noktası DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda, ...

EĞİTİM

Kids Nook Çocuk Kitabevi ve Masal Atölyesi…

Masal Kahramanlarının çocuklarla birlikte hayat bulduğu özel bir mekan... “Masallar çocuklara ...

EĞİTİM

AW’ 2013

Imaginarium, Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Teorisine dayanan Yeni AW' 2013 ...


sanalbasin.com üyesidir

Bebek News

HAKKINDA
SİZİN İÇİN
ARŞİV
İLETİŞİM

Yarıyıl tatilinde “psikolojiye” dikkat

resim (7)Yarıyıl tatiline özel kitaplar hazırlayan Zambak Yayınları, tatili telafi ve yeni döneme hazırlık imkanı olarak değerlendirmeyi tavsiye ediyor.

 

Zambak Yayın Grubu İlkokul Yayın Yönetmeni Murat Olukpınar, yarıyıl tatiline yaklaşıldığı günlerde öğrencilerin tatili verimli şekilde değerlendirmelerinin önemine dikkat çekti. Olukpınar okula gidilmeyecek olmasının bütün dersleri bir kenara bırakıp tatil bitene kadar miskin miskin yatmak olmadığına dikkat çekerek şunları söyledi:  “Tatilde olmak, televizyon ve bilgisayar bağımlısı olmak anlamına gelmemelidir. Tabii ki çocuklar dinlenmek için kendilerine vakit ayırmalıdırlar ama çok geç vakitlere kadar oturup sabahları da geç kalkarak vücudun alışageldiği biyolojik yapısını bozmamaları gerekir. Bir plan dâhilinde öğrendiklerini tekrar ederek tatilde öğrenme kayıpları yaşamamalıdırlar.”

 

KIYASLAMAK YANLIŞ

Ülkemizde velilerimizin birçoğunun yaptığı hata diğer çocuklarla kendi çocuğunu kıyaslama olduğuna dikkat çeken Murat Olukpınar şöyle konuştu:  “Özellikle karnesinde düşük not bulunan öğrenci velilerinin yaptığı bu davranış son derece yanlıştır. Her çocuk ayrı bir biyolojik gelişime ve zekâya sahiptir.  Bu sebeple çocuklar birbirleriyle kıyaslanmamalıdır. Çocuğa yardımcı olmadan düşük not sebebiyle kıyaslama yapılarak aşırı tepki verilmesi onda geri dönüşü olmayan değişik rahatsızlıklara sebep olabilir.  Eğer varsa başarısızlık durumu çocukla değerlendirilmeli ve iyi bir planlama yapılarak ikinci döneme daha hazır başlamasına yardımcı olunmalıdır.”

 

TATİL KİTAPLARI TELAFİ VE YENİ DÖNEMEHAZIRLIK İMKÂNI SAĞLIYOR

Zambak Yayınları tatil dönemi kitapları derslerde öğrenilenleri i tatilde unutmamak için eğlenceli etkinliklerle güzel vakit geçirme imkânı sunuyor. Hazırlanan kitaplar da; bilmeceler, bulmacalar, fıkralar, hikâyeler, masallar, şiirler, zekâ oyunları, testler ve eğlenceli etkinlikler öğrencileri bekliyor.

Her Çocuk Bir Miró…

joan miro cocuk atolyesiÇocukların renkli dünyalarına farklı bir dokunuş getiren Joan Miró sergisi, 19 Ocak 2014 tarihine kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde yetenekli nesilleri bekliyor…

Sergi alanında bulunan Miró Çocuk Sanat Atölyesi, her çocuğun içindeki Miró’yu ortaya çıkarıyor…

20. yüzyılın en ilham verici isimlerinden Joan Miró, dünyaca tanınmış Mourlot ve Maeght koleksiyonlarında yer alan 60 eseriyle, 19 Ocak 2014 tarihine kadar tüm çocukları MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’ne bekliyor… Özellikle çocukların renkli dünyalarına yepyeni bir bakış açısı getiren Joan Miró’nun eserleri, canlı renklerin, biomorfik yaratıkların, arabesklerin, kadınların, kuşların, güneşin ve yıldızların göksel bir mekana serpiştirildiği çocuksu ve nükteli resimleriyle çocuklara fantastik bir dünya sunuyor…

Yetenekli nesiller Miró Çocuk Sanat Atölyesinde…

Sanatsal aktivitelerle genç yeteneklere yepyeni bir kapı açan Miro sergisi, çocuklar için özel bir “çocuk alanı” oluşturarak, birçok çocuğa sanatla iç içe zaman geçirmelerini sağlıyor. Doğa Koleji’nin desteğiyle hazırlanan bu özel alanda, çocuklar  Miro’nun eserlerini boyama, duvar resimleri yapma ve eserlerini sergileme imkânı yakalıyor. Böylece çocukların çalışmaları saflığın, ilk resmin, çocuksuluğun peşinden giden Miró’nun eserleriyle ortak bir paydada buluşuyor. Birçok başarılı sergiye imza atan, sanatsal etkinliklerde yer alan deneyimli sanat ekibi, etkinlik alanında çocukları yalnız bırakmıyor. Çocukların yorum ve yaratıcılıklarını geliştirme imkânı yakaladığı bu alanda, farklı yaş grupları, kendi renkli dünyalarını Miró ’nun bir o kadar canlı evreniyle buluşturma şansı buluyorlar. Bunun yanında çalışmalarını facebook, twitter ve instagram’da #miroistanbulda hashtag’i ile paylaşan çocukların eserleri sosyal medyada yayılarak daha geniş bir izleyiciyle buluşma imkanı sağlanıyor.

‘Gökyüzünü Tanıyalım”

Takvim1‘Gökyüzünü Tanıyalım” temalı 2014 takviminin geliri çocukların sağlığı için kullanılacak

McDonald’s Çocuk Vakfı takvimi, 2014 yılında gökyüzünün gizemli dünyasına adım attı

McDonald’s Çocuk Vakfı, metinleri Alp Akoğlu tarafından kaleme alınan ve illüstrasyonları Ayşe İnan Alican tarafından hazırlanan ‘Gökyüzünü Tanıyalım” temalı 2014 takvimi ile hem vakfa gelir sağlıyor, hem de tüm çocukları evrende keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. McDonald’s restoranlarında 5 liradan satışa sunulan takvimden elde edilen gelir bu yıl da çocukların sağlığı ve mutluluğu için hayata geçirilecek projelerde kullanılacak.

 

Yeni yılda gözler McDonald’s Çocuk Vakfı’nın hazırladığı ‘Gökyüzünü Tanıyalım’ takviminde olacak. McDonald’s Çocuk Vakfı yararına satışa sunulan geleneksel yılbaşı takvimi ile bu yıl çocuklar gökyüzünün gizemli dünyasına adım atıyor. Metinleri Alp Akoğlu tarafından kaleme alınan ve illüstrasyonları Ayşe İnan Alican tarafından hazırlanan 2014 Takvimi, tüm çocukları evrende keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

 

14 yıldır çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştiriyor

Gelirlerinin önemli bir bölümünü McDonald’s restoranlarında satılan takvim ve özel ürünlerin yanı sıra restoranların yaptığı bağışlardan sağlayan McDonald’s Çocuk Vakfı, faaliyete geçtiği 1999 yılından beri çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler hayata geçiriyor.

 

McDonald’s Çocuk Vakfı’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği 45 proje ile çocuk sağlığı alanında önemli çalışmalar yaptığını belirten McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Dölek Başarır; “Bugüne kadar aile odalarından, çeşitli çocuk servislerinin tefrişine, göz tarama çalışmalarından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hastane dersliklerinin yeniden yapılandırılmasına uzanan faaliyetlerimiz için 1,5 milyon doları aşkın kaynak ayırdık. Gerçekleştirdiğimiz projelerle bugüne kadar 200 bine yakın çocuk ve ailesine ulaştık. McDonald’s Çocuk Vakfı olarak çocuklarımıza daha mutlu ve sağlıklı yaşam sağlayacak çalışmalar yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

2014 Takvimi, gökyüzünü tanıtıyor

Her yıl çocukların ilgisini çeken ve onların konu ile ilgili bilgi düzeyini artırmaya yönelik takvimler hazırlayan McDonald’s Çocuk Vakfı, bu yıl da çocukları evrende keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

 

McDonald’s Çocuk Vakfı’nın 2014 takviminde; ‘Güneş Sistemimiz’, ‘Yıldızımız Güneş’, ‘Yıldızların Doğduğu Yer: Orion’, ‘Evrenimiz’, ‘Bir Yıldızın Son Gösterisi: Sarmal Bulutsu’, ‘Gökadamız Samanyolu’, ‘Gökyüzündeki Kahramanlar: Takımyıldızlar’, ‘Kutupyıldızı Nasıl Bulunur?’, ‘Kuyrukluyıldızlar’, ‘Akanyıldızlar’, ‘Ay’ın Halleri’, ‘Güneş ve Ay Tutulmaları’; konuları yer alıyor. Alp Akoğlu tarafından kaleme alınan metinleri Ayşe İnan Alican tarafından hazırlanan çizimler tamamlıyor.

 

Takvim alanlara her ay için bir bedava ürün McDonald’s’tan…

Her yıl olduğu gibi, takvim satın alanlar, takvimin içindeki 12 farklı kuponla her ay değişik bir McDonald’s ürününü ücretsiz olarak alabilecekler. İçinde ayrıca çocukların çok sevdiği rengarenk çıkartmalar da bulunan takvim McDonald’s restoranlarında 5 liradan satışa sunuluyor. 

İSTER ANNE OLMAK İSTEYİN, İSTER “HAYATTA OLMAZ!” DEYİN BU KİTAPTA ÇOK ŞEY BULACAKSINIZ!

Kutsal-İnekHamilelik ile ilgili en içten kitap; “Kutsal İnek”

Hem bilgilendirici, hem düşündürücü hem de eğlendirici…

Ceylan Naz Baycan, ilk kitabı Kutsal İnek ile hamilelik sürecini ve o dönemde yaşadığı özel anları tüm doğallığı ve kendine özgü mizah anlayışıyla okuyucuyla paylaşıyor. Kutsal İnek; hamilelik ile ilgili masalları değil, çıplak gerçekleri anlatıyor! Üstelik bunu muzip bir dille yapıyor.

“Lunaparkta gondola binmeye inat edip, bindiği andan inene kadar da çığlık çığlığa bağıran çocuklar gibiyim… Bir şeyi hem isteyip hem de ondan fazlasıyla korkuyorum.” 

Kutsal İnek, 28 yaşındaki genç bir anne adayının 40 hafta boyunca yaşadığı duygusal iniş çıkışlarını, bekleme odalarında yaşadıklarını ve eşe dosta, akrabalara bu “güzel” haberi paylaşma heyecanını tüm “garipliği” ve gerçekliği ile anlatıyor.

“Bu hikâyeyi anlatıyorum ki mutluluktan çıldırmış gibi görünen hamilelerin yanında siz de benim gibi yalnız hissetmeyin, kederlenmeyin… Absürt olayların sadece sizin başınıza geldiğini, yalnızca sizin yer yer kocanızı öldürmek istediğinizi sanmayın!”

Kutsal İnek; sadece hamilelerin ya da anne adaylarının değil, “hayatı sorgulayan” şehirli kadınlar için de bir kılavuz niteliğinde…

Kutsal İnek’i Türkiye’deki tüm D&R kitap mağazalarında, Alkım, Kabalcı, İletişim, Nezih, Kitapsan, İnkılap kitabevlerinde, dr.com.tr ve idefix.com’da bulabilirsiniz.

Tatil kitapları yarıyıl tatiline hazır

1_sinif_yariyil_tatilCoşku Yayınları tarafından hazırlanan yarıyıl tatil kitapları öğrencilerin tatil günlerini eğlenerek öğrenmesini amaçlıyor.

Coşku Yayınları, ilkokul öğrencilerine yönelik hazırladığı yarıyıl tatil kitaplarıyla öğrencilerin tatil dönemlerini eğlenceli ve öğretici şekilde geçirmesine yardımcı oluyor. Öğrencilerin zamanlarını verimli şekilde geçirmesini amaçlayan yarıyıl tatil kitapları ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara yönelik olarak hazırlandı.

Öğrencilere tatil boyunca hem dinlenmelerini hem de öğrendiklerini tekrar etmeleri gerektiğini hatırlatan Coşku Yayınları Ürün Müdürü İsmail İzinli şunları söyledi: “Öğrencilerin tatil süresince okula gitmeyecek olmaları, bütün dersleri bir kenara bırakıp, sürekli televizyon seyretme anlamına da gelmemeli.”

Tatil süresince dinlenme için ayrılan zamanın vücudun biyolojik yapısını da bozmaması gerektiğine dikkat çeken İsmail İzinli şöyle devam etti:  “Öğrencileri tatil süresince derslerini tekrar ederek öğrenme kayıpları yaşamaması gerekiyor. Öğrenilen konuların tatilde unutulmaması amacıyla içinde birbirinden güzel etkinlikler yer alan Coşku Yarıyıl Tatil Kitaplarını hazırladık. Eğlenceli bu kitaplarının yanına hediye olarak bir oyun cd’si ve okuma kitabı da ekledik. Uzman bir ekip tarafından hazırlanan kitaplarımız öğrencilerin yaş ve zihin gelişimlerine uygun şekilde zengin görsel içerik barındırıyor.”

Coşku Yarıyıl Tatil Kitabı’nda bulmacalar, bilmeceler, fıkralar, hikayeler, masallar, şiir sayfaları, boyama sayfaları, resimli testler, zekâ oyunları ve yetenek testleri yer alıyor.

Bir Köpeğin Samimi İtirafları

bir_kopegin_samimi_itiraflari_3DKöpeklerin iç dünyasını bir çoban köpeğinden dinlemeye hazır mısınız? Hayata nasıl bakıyorlar? Koymaya çalıştığımız kurallar, birlikte yaşamak zorunda kaldıkları kediler, insanlar ve özellikle de çocuklarla ilgili ne düşünüyorlar?

Ödüllü usta yazar Jutta Richter son derece özgün, naifliği de içinde barındıran yaramaz bir üslupla bir çoban köpeğini konuşturuyor, onun bugününü, geçmişten hatırladıklarını, ne zaman ağlayıp ne zaman güldüğünü, nasıl yanlış anlaşıldığını, nasıl kahraman olduğunu bizzat kendisinin ağzından anlatıyor. Anton öylesine tatlı bir haylaz ki, başından ve aklından geçenleri okurken bazen gülümseyip bazen hüzünlenmekten kendinizi alamayacaksınız.

Anton bir çoban köpeği. Doğduğu yerden ayrılsa da uzaklarda kendine sıcacık bir yuva bulmuş. Yuvasının sakinleri ise bir kadın, bir erkek, bir çocuk, bir de kedi!

Bir Köpeğin Samimi İtirafları’nda Anton iç dünyasının kapılarını sonuna kadar açıyor, her şeyi ama her şeyi tüm içtenliğiyle anlatmaya koyuluyor. Neden sepetinde uyumuyor, neden ayakkabı kemiriyor, neden söz dinlemiyor, neden kediyle geçinemiyor, neden uluyor, neden havlıyor? Neden, neden, neden?.. Hadi Anton anlatsın, biz dinleyelim!

IKEA oyuncakları çocukları okutacak

IKEA mağazalarındaki yumuşak oyuncaklar milyonlarca çocuğun eğitimine katkı sağlamak üzere sahiplerini bekliyor.

 Colourcheck Proof: Jenny Söderström

 

 

10 Kasım – 4 Ocak tarihleri arasında, IKEA Türkiye mağazalarından satın alınan her yumuşak oyuncak ile çocukların eğitimine 2,5 TL katkıda bulunulacak.

 

Çoğunluk için daha iyi günlük yaşam vizyonuyla, güzel tasarımlı, kullanışlı ve kaliteli binlerce çeşit mobilya ve ev aksesuarını düşük fiyatlarla tüketicilerle buluşturan IKEA Türkiye, bu sene de UNICEF ile Save The Children’ın tüm dünyada yürüttüğü eğitim kampanyasına destek veriyor.

 

2014’ü karşılarken çocuklarınız için alacağınız IKEA’nın yumuşak oyuncakları, dünyada ihtiyaç sahibi binlerce çocuğa da hediye olacak

 

10 Kasım – 4 Ocak tarihleri arasında IKEA mağazalarından satın alınan her yumuşak oyuncak için, UNICEF ve Save The Children’ın dünya çapında gerçekleştirdiği eğitim kampanyasına 2,5 TL aktarılacak.

 

 

 

IKEA Türkiye, bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek UNICEF kampanyası çerçevesinde 2013 yılında tam 12.4 milyon Euro toplayarak elde edilen bu geliri, Afrika, Asya ve Doğu Avrupa’daki çocukların daha iyi bir eğitime kavuşabilmesi için UNICEF ve Save the Children Vakfı’na bağışlamıştır.

 

İyi bir hikayeden daha fazlası var

 

IKEA Türkiye, eğitim kampanyası çerçevesinde her yıl olduğu şekilde bu yıl da çocukların en sevdiği hikaye kitaplarından ilham alarak yarattığı yumuşak oyuncak karakterleriyle, çocuklara masalsı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 

Çocuklar için güvenlik ön planda

 

IKEA’nın yumuşak oyuncaklarında kullanılan karakterlerde dikiş gözler kullanılıyor. Zorlu güvenlik testlerini başarıyla geçen bu ürünler sayesinde çocukların herhangi bir kazaya maruz kalmaları da engelleniyor.

 

UNICEF eğitim kampanyasına katılmak ve çocukların eğitimine katkıda bulunmak için en yakın IKEA mağazasına uğramanız yeterli.

 

KUTU 1

UNICEF Türkiye hakkında

Türkiye, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, çocuk haklarını desteklemek ve bireylerden ve özel sektörden fon toplamak için bir UNICEF Milli Komitesi’nin yanında bir de çocuk refahıyla ilgili kilit alanlarda işbirliği program uygulayan bir Ülke Ofisi’nin bir arada bulunduğu tek ülkedir. UNICEF Türkiye aralarında Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nün de bulunduğu çok sayıda bakanlık ve devlet kurumu ile birlikte oluşturduğu beş yıllık ülke programları çerçevesinde çalışır.

 

UNICEF Ülke Ofisi 2011-2015 programının vurgusu; çocuk yoksulluğu, okul öncesi eğitim ve 14-18 yaş grubundaki çocukların (ortaöğretime devam edenler ve etmeyenler) ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kitlesel projeler oluşturmaktır. Çalışmalar  “Farklılıkların Azaltılması, Sosyal İçerme ve Koruma” ile “Gençlerin Güçlendirilmesi ve Koruma” ana başlıklarında toplanmaktadır.

 

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin amacı, Türk ve dünya çocuklarının ihtiyaçları ile ilgili kamuoyu bilinci oluşturmak ve devlet kuruluşları, sivil toplum örgütleri, özel sektör, meslek örgütleri, gönüllü kişi ve gruplarla işbirliği yaparak UNICEF’in çocukların sağlığı, eğitimi, korunması ve çocuk hakları konularında yaptığı çalışmalara yardım etmektir.

Piri Reis haritasının 500’üncü yılı anısına OMAS’tan mücevher kalemler

GROUPAGEUNESCO tarafından dünyanın en değerli kültür hazinelerinin arasına alınan Piri Reis haritası, OMAS ve Arte Gioia işbirliği ile mücevher kalemlere dönüştü. Koleksiyon değeri taşıyan ve el işçiliğiyle limitli sayıda üretilen eşsiz kalemler Türkiye’yle birlikte dünyada da meraklılarına sunulacak…  

 

 

Dünyanın en prestijli markalarının mücevher değerindeki saat ve kalemlerini meraklıları ile buluşturan Arte Gioia ile geleneksel el işçiliğiyle modern teknolojiyi birleştiren ünlü İtalyan markası OMAS işbirliğiyle yaratılan “Piri Reis, Limited Edition” kalem serisi Çırağan Sarayı’nda düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

 

Dünyaca ünlü OMAS kalemlerinin “Çağlar Boyunca Başyapıtlar” serisinin en yeni modeli olan “Piri Reis” koleksiyonunun el yapımı kalemleri, İtalya’daki OMAS atölyelerinde tasarlandı. Koleksiyon ilhamını, ünlü gezgin ve Osmanlı Devleti’nin amirallerinden Piri Reis’in 1513 yılında çizdiği ve bugün dünya tarihini yeniden şekillendiren kaynaklar arasında yer alan “ilk dünya haritası’’ndan aldı. 500’üncü yaşında UNESCO tarafından dünyanın en önemli kültür miraslarından biri olarak kabul edilerek 2013 yılı kutlama ve anma programlarına dahil edilen Piri Reis haritasının verdiği ilham, OMAS sanatkarlarının usta ellerinde mücevher kalemlere dönüştü.

 

Sınırlı sayıda üretilen ve numaralandırılan el yapımı kalemler, Osmanlı tarihinin ihtişamını modern çizgilerle birleştirerek, keşfedilmemiş dünyalarda kendi yolunu çizmek isteyenlere yepyeni ufuklar açmak için yola çıktı. İtalyan el işçiliği, Piri Reis’in etkileyici hikayesiyle birlikte göz kamaştırıcı altınlar, gümüşler ve elmaslarla ince ince işlenip dünyaya şaheser niteliğinde kalemler armağan etti. Limitlendirilen koleksiyon için el emeği, göz nuru ve modern teknolojinin mükemmel işbirliğiyle üç ayrı koleksiyon yaratıldı.

 

Arte Gioia koleksiyonerlerin adresi oldu

 

Arte Gioia Genel Müdürü Murat Ünal, “Piri Reis” serisinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “İki yıl önce de, kaliteli el işçiliğiyle dünyanın bir numarası olan İtalyan OMAS firmasıyla yaptığımız işbirliğinin ilk ürünü olan “1453 İstanbul’un Fethi” kalemlerimizi dünyaya armağan etmiştik. Özel tasarlanmış, usta ellerde şekillendirilmiş ve mücevherlerle bezenmiş 1453 İstanbul’un Fethi kalemlerimiz; kısa sürede dünya koleksiyonerlerinin gözdesi haline geldi ve arzulanan parçalar arasında yerini aldı. Yani sadece bugün değil, gelecekte de değerli olma unvanına sahip oldu, Arte Gioia olarak bizi de koleksiyonerlerin önemli adreslerinden biri haline getirdi. Bu gurur verici durumun bize verdiği motivasyonla, yine OMAS sanatkarlarının usta ellerinde hayat bulan ikinci koleksiyonumuzu hazırladık. Piri Reis serimizin de da kısa sürede dünya koleksiyoncularının yeni gözdesi haline geleceğini umuyoruz.”

 

“Piri Reis, Limited Edition” üç ayrı seriden oluşuyor

 

Altın yaldızlı mine ve gümüş: İlk modelde, Piri Reis haritasının 500. yılına ithafen 300 adet dolmakalem ve 200 adet rollerball olmak üzere, toplam 500 adet kalem bulunuyor. Altın yaldızlı mine ile 925 ayar gümüş işlemeden oluşan, narin bir el işçiliği ürünü olan bu kalemler Piri Reis haritasının jeolojik ve stilistik elementlerini yansıtan kabartmalara sahip. Sınırlı sayıda üretilen seriyi, 1500’lü yıllarda inşa edilen gemilerin (Galleon) yapımında kullanılan meşe ağacı zenginleştirdi.

 

Pembe altın: Haritanın çizildiği tarih olan 1513’ün içende yer alan sayıların değer toplamı; ikinci modelde yer alan 18 ayar pembe altından oluşan ve meşeden yapılmış, numaralandırılmış 4 adet dolmakalem ve 6 adet rollerball olmak üzere toplam 10 kalemi yarattı.

 

Beyaz altın ve pırlanta: Üçüncü model ilhamını, Piri Reis tarafından yazılan ve Akdeniz’in önemli liman ve şehirlerini tarif eden Kitab-ı Bahriye’nin var olan 8 kopyasından aldı. Seri, meşe ve beyaz altından yapılan ve pırlantalarla işlenen 8 adet numaralandırılmış dolmakalemden oluşuyor.

 

Sürpriz kol düğmeleri: “Piri Reis Dünya Haritası” koleksiyonu küçük ve değerli kol düğmesi koleksiyonuyla da zenginleşiyor. Elle işlenen ve incelikle süslenen kol düğmeleri üç farklı stilde sunuluyor: Sarı altın kaplama, pembe altın kaplama ve beyaz altın kaplama…

 

Eşsiz “Piri Reis” kalemleri ve kol düğmesi, yine İtalya’da el işçiliğiyle üretilmiş ve hazine sandığı formu verilmiş meşe kutusuyla satışa sunuldu. Kutuların kapağına da Piri Reis haritası işlendi.

 

Bu benzersiz kalemler, Türkiye’de sadece Arte Gioia’nın Akmerkez ve İstinye Park butiklerinde kalem tutkunlarının ve koleksiyonerlerin beğenisine sunuluyor.

Keloğlan ve Arkadaşları Kuşak’ta

elementleryuzugu_hqTRT Çocuk’un ilgiyle izlenen çizgi filmi Keloğlan, kitaplarıyla yayın dünyasının yeni markası Kuşak Yayınları’nda… Çocuklar TRT Çocuk’ta izledikleri Keloğlan ve arkadaşlarının maceralarını artık Kuşak’ta okuyacak.

 

Kuşak Yayınları, TRT ÇOCUK’ta yayınlanan ve çocukların en çok beğendiği yapımların başında gelen Keloğlan animasyonunu, orijinal görselleri kullanarak yapımcı Animax firması ve TRT işbirliğiyle kitaplaştırdı. Ortaya animasyon tadında masal kitapları çıktı. Keloğlan Masalları serisi, özellikle ilköğretim 1.-2. ve 3. sınıfların zevkle okuyacakları birbirinden güzel masal kitaplarını içeriyor.

 

Keloğlan Masalları hakkında

Elementler Yüzüğü

Keloğlan ve arkadaşı Sivri Bilgecan Dede’nin icat ettiği denizaltıyı denemek için suya dalar. Deniz dibindeki bir batığın yakınında karşılarına dalgıç kıyafetleriyle Huysuz ve Uzun çıkar. Keloğlan “Bu ikisinin burada ne işi olur ki?” diye düşünürken problemi her zamanki gibi Bilgecan Dede çözer. Bunlar Kara Vezir adına element yüzüğünün peşindedir…

 

Hazine Haritası

Keloğlan ve arkadaşları köy deposunda eski bir harita bulurlar. Bu, dilden dile dolaşan büyük hazinenin haritasıdır. Harita, bir mağarayı işaret etmektedir. Keloğlan ve arkadaşları hazineye sahip olma hayalleriyle gittikleri mağarada kendilerini bir maceranın içinde bulurlar.

 

Huysuz Hapiste

Huylu huyundan vazgeçer mi? Elbette geçmez. Peki, Huysuz huyundan vazgeçer mi? O da geçmez. Laf aramızda Huysuz yine kötü bir şey yaptı. Kendine ait olmayan eşyaları aldı. Askerler onu suçüstü yakaladılar ve hapse atmak için at arabasıyla yola çıkardılar. “İyi de Keloğlan bu masalın neresinde?” demeyin lütfen. Her zamanki gibi bu olayın çözülmesinde onun da büyük bir rolü var.

 

Kargalar Şahı

Keloğlan’ın köyünü işgal eden kargalar, ekinlere zarar verip insanlara saldırırlar. Keloğlan bu olaya bir anlam vermez. Takip ettiği bir karga onu Kargalar Şahı’na götürür. Kargalar Şahı’ndan duydukları karşısında çok şaşırır ve onların bu davranışlarına hak verir. Sorumlulara ders vermek onun işidir ve hemen bir plan yapar.

 

Çocuk Yayıncılığının En Genç Oyuncusu: Kuşak!

Çocuk kitapları alanında yepyeni bir marka doğdu. İlk kez TÜYAP’ta lansmanı yapılan Kuşak Yayınları, çocukların zihni, ruhsal ve bedensel gelişimine katkı sağlayacak, kültürel alt yapılarının oluşmasına destek olacak kitapları ve oyunlarıyla sektöre farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Fuarla birlikte kitaplarını tanıtmaya başlayan yayınevi, ürün portföyünü hızla genişletirken, Türk ve Dünya Klasiklerinden Seçme Eserler, Gençler İçin Seçme Eserler, Eğlenceli Bilim Serisi, Zeka Kitapları ve ailecek oynanabilecek birbirinden keyifli oyunlarıyla sektörde adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Bebeklere yüzme dersi: Aquababies Programı

gorsel-1Anadolu yakasının buluşma noktası DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda, bebeklerden yetişkinlere kadar verdiği özel  yüzme dersleri ile yine farklılık yaratıyor.

 

DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda, kışın da yüzmeyi arzu eden ve yüzme stilini geliştirmek isteyen yetişkinlerle, suyla yeni tanışan miniklere özel imkan sağlıyor.

 

DoubleTree by Hilton Istanbul-Moda’da, dünyaca ünlü bebek yüzme programı Aquababies ile sıfır aylıktan 3 yaşa kadar çocuklar hem yüzme öğreniyor, hem de vücut dirençleri ve becerileri artıyor. DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda’da havuz özel olarak, bebeklerin vücut ısısına uygun derecede ısıtılıyor.

 

Dünya çapında on binlerce bebeğe öğretilen “Aquababies Programı”, danışmanların profesyonel ve rahat yaklaşımı ile bebeklerin suyla sağlıklı ilişki kurmasını amaçlayarak, çocuğun gelecekte alacağı yüzme derslerinin tabanını oluşturuyor. Temel felsefesi ve amacı bebeklere suyun içinde güvende olmalarını öğretmek olan “Aquababies Programı” ile bebekler suda kendi kendilerine rahat yüzebilecek duruma kavuşuyorlar.

 

Yetişkinler de yüzme öğreniyor

 

DoubleTree by Hilton Istanbul-Moda’nın kapalı havuzunda profesyonel eğitmenler tarafından yüzme bilmeyenlere yüzme eğitimi verilirken, bu imkandan yüzme stilini geliştirmek isteyenler de faydalanabiliyor.

Kids Nook Çocuk Kitabevi ve Masal Atölyesi…

IMG_7132Masal Kahramanlarının çocuklarla birlikte hayat bulduğu özel bir mekan…

“Masallar çocuklara uyumaları, yetişkinlere de uyanmaları için anlatılır. “

Jorge Bucay

 

Kids Nook Çocuk Kitabevi ve Masal Atölyesi, İngilizce  ve Anaokulu Öğretmeni iki kız kardeşin hayalini kurduğu bir fikir olarak doğdu. Bu fikir, Ağustos 2013 itibariyle Akatlar’da hayata geçirildi. Kids Nook, donanımlı ekibi ile geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan masal anlatıcılığı sanatını korumayı ve geliştirmeyi hedef alan, 0-12 yaş aralığındaki çocuklara kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırabilmek için özel olarak tasarlanmış bir mekan. Bahçesinde yaşlı bir ıhlamur ağacı bulunan bu masalsı mekan sadece bir çocuk kitabevi değil ayrıca masal atölyesi ve parti evi olarak da tercih ediliyor. Kurulduğu günden bu yana 15’e yakın atölye çalışması gerçekleştirilen Kids Nook’ta hafta içi okullara haftasonu ise çocuklu ailelere yönelik masal atölyeleri düzenleniyor.

 

Akatlar’da hizmet veren iki katlı bu şirin mekanın giriş katında yerli -yabancı yazar ve yayınevlerine ait farklı dillerde yayınlanmış 3000’e yakın çocuk kitaplarından oluşan bir kitabevi bulunuyor. Mekanın üst katında ise 50 çocuk kapasiteli ,görsel materyallerle zenginleştirilmiş bir atölye sınıfı mevcut.

 

Kids Nook’un kadrosunda yer alan Amerikalı Masal Anlatıcı  Elizabeth ….., ünlü tiyatro pedogogu ve hikaye anlatıcısı Nazlı Çevik, Türkiye’nin en ünlü çocuk kitapları yazarı Sara Şahinkanat ve oyuncu Beste Bereket en çok dikkat çeken isimler arasında yer alıyor…

 

Bahçesindeki ıhlamur ağacı altında kocaman masalsı bir ağaç ev bulunan Kids Nook’ta her detay çocukların kendilerini rahat ve sıcak bir ortamda hissederek onlara özel kitap okuma alanlarının yaratılması için tasarlandı. Kitabevinin içindeki küçük bir kapıdan girilen gizli okuma mağazarası da yine bu özel alanlar arasında yer alıyor. Mekandaki  çizgifilmden fırlamış bir görüntüye sahip olan  “Şömine Başı” dekorasyonu yanındaki okuma koltuğu da yine çocukların en çok tercih ettikleri özel alanlardan bir diğeri.

AW’ 2013

SOSYALZEKA_Grand Chef PROVENCE KITCHENImaginarium, Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Teorisine dayanan Yeni AW’ 2013 Koleksiyonu’nu piyasaya sürüyor

 

Dünyanın bir numaralı oyun uzmanı markası Imaginarium, Harvardlı psikolog Howard Gardner’ın geliştirdiği Çoklu Zeka Teorisine dayanan yeni 2013-2014 Sonbahar-Kış koleksiyonun piyasaya sürüyor. Oyunun çocukluk döneminde bir öğrenme yöntemi olduğunun ve her çocuğun dengeli bir şekilde gelişimini tamamlaması için farklı zeka ve yetenekleri geliştirmenin öneminin farkında olan Imaginarium, sekiz zeka türünün her birini geliştiren oyunlar sunuyor.

 

 

İSTANBUL, 08 Ekim 2013

 

Zeka, günlük hayatımızda çözmek zorunda olduğumuz problemleri çözme becerisidir. Howard Gardner’ın oyun zekanızı geliştirir” sloganıyla hareket eden Çoklu Zeka Teorisi’ne göre herkes sekiz zeka türüne az ya da çok gelişmiş düzeyde sahiptir. Beynimiz ne kadar çok gelişirse, hayatımız boyunca karşılaştığımız zorlukları o kadar kolay aşar, o kadar yaratıcı ve başarılı olur; böylelikle daima mutlu kalırız.

 

Her bir zeka türünü uygun uyarıcı ile geliştirmenin mümkün olması bu teorinin oldukça önemli bir parçasıdır. Çocuklar için zeka geliştirmenin tek yolu çocukluk döneminde oyun oynamaktır.

 

 

Bu nedenle Imaginarium sahip olduğumuz sekiz zeka türünün her birini teşvik eden bir koleksiyon geliştirdi. Dilsel, Mantıksal-Matematiksel, Bedensel-Kinestetik, Sosyal, İçsel, Uzamsal ve Doğacı Zeka ve Müzik Zekası.

Bebek News© - Aylık Ücretsiz E-Dergi - Metronom Medya

cyhn.net | grafik & web tasarım